lip 18, 2015

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Fanty oddać proszę.

Fanty oddać proszę.

Fantami są rzeczy osobiste uczestników zabawy. Nie powinny być one zbyt duże- powinny dać się schować za plecami. Nie wybierajmy także zbyt cennych fantów, które mogą zgubić się w zabawie lub zniszczyć. Zatem zabieramy fanty naszym gościom i dajemy im zadanie, aby mogli odzyskać swoje rzeczy.

Nie musimy od razu pokazywać fanta, chociaż to zależy od naszych reguł, które wcześniej ustalimy.  Niepokazywanie przedmiotu budzi zainteresowanie i buduje napięcie, dzięki czemu zabawa jest jeszcze bardziej ciekawa. Pytamy więc „ co mam zrobić z fantem, który trzymam w ręku?”. Wykupem  fanta może być powiedzenie wiersza, zaśpiewanie piosenki,  czy wykonanie zadania. Pomysł z największym aplauzem wygrywa, a zabawa trwa w najlepsze.

Właściciel fantu musi wykonać wyznaczone zadanie, po czym szukamy następnego, który będzie miał za zadanie go odzyskać. Wykupić fanta można na różne sposoby. Wszystko zależy od kreatywności gospodarza oraz gości. Doskonały sposób na rozładowanie atmosfery i wspaniałą zabawę.