lis 3, 2015

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Kalambury, czyli wesoła tradycja.

Kalambury, czyli wesoła tradycja.

Impreza to ciekawy sposób spędzania czasu ze znajomymi. Ile jednak można siedzieć przy stole lub pić? Kalambury to tradycyjna gra w której może uczestniczyć dowolna ilość osób, bez względu na wiek oraz płeć. Dlatego jest to swego rodzaju uniwersum, które na każdej imprezie powinno się znaleźć. Zatem zaczynamy! Możemy grać na dwa sposoby- każdy sobie, rzepkę skrobie lub drużynowo.

Czasami przydatne będą akcesoria, pozwalające nam na pokazanie czegoś, co trudno wyrazić samym sobą. W grze imprezowej wykorzystujemy ruch własnego ciała lub rysunki mające na celu doprowadzić przeciwną drużynę do odgadnięcia hasła. Ważne jest to, aby nie były to nasze własne powiedzonka. Warto zatem ustalić, że hasłami będą cytaty z filmów, książek, czy też znane i mniej znane powiedzenia.

Przygotujmy zatem odpowiednią ilość miejsca do siedzenia, mazaki, kartki lub tablicę. A wygranej drużynie zawsze można przygotować ciekawą nagrodę w postaci gadżetów lub słodyczy. Wygrywa oczywiście ten, kto zgadnie najwięcej. Nie zapomnijmy wybrać osoby, która najlepiej pokazuje!