gru 14, 2013

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Popularna gra w butelkę na przełamanie lodów

Gdy na naszą imprezę, którą właśnie organizujemy, zaprosiliśmy osoby otwarte, pełne entuzjazmu i pozytywnej energii to chyba nikt się nie obrazi, jeśli zaproponujemy naszym gościom grę w butelkę.

Oczywiście do tej gry na imprezę nie potrzeba żadnych skomplikowanych bierek lub też kart, ale wystarczy zwykła szklana butelka może być taka po litrowym soku lub też po szampanie. Zasady gry są również bardzo proste i jasne, otóż wszyscy uczestnicy imprezy siadają wkoło na podłodze lub też na poduszkach ułożonych w okrąg. Na środku utworzonego koła umieszczamy butelkę i kręcimy nią wokół jej własnej osi, jeśli czubek butelki zatrzyma się w określonej pozycji, która swoją szyjką będzie wskazywać na daną osobę wtedy, jeśli kręcił butelką mężczyzna całuje kobietę, na którą wskazuje butelka i odwrotnie. Wiadomo, że jest to gra raczej przeznaczona dla osób dorosłych. Przed rozpoczęciem gry również należy ustalić pewne zasady dotyczące kontaktu z drugą osobą, tzn. w niektórych kręgach towarzyskich całuje się w policzek, a w jeszcze innych prosto w usta, to wszystka zależy już od osób, które biorą udział w zabawie.

Jeśli lubimy szalone imprezowe gry i rzecz jasna dobrą zabawę to gra w butelkę będzie w tym wypadku idealnym wyborem. Pamiętajmy jednak przy doborze uczestników imprezy, żeby raczej było mieszane towarzystwo pod względem płci, wtedy zabawa jest ciekawsza i goście o wiele lepiej się bawią. Z pewnością troszkę swobody i zdrowego rozsądku również tutaj nie zaszkodzi więc osoby, które zagrają w tą grę nie powinny traktować jej tak do końca serio, bo to przecież tylko i wyłącznie zabawa.