paź 26, 2013

Posted in Imprezowe gry na osiemnastkę, Imprezowe gry wieloosobowe

Gry drużynowe

buzzKażdy kto chociaż raz grał w grę Buzz, wie że jest to doskonała rozrywka na imprezach. Gra kosztuje ponad dwieście złotych, ale efekt zabawy jaką zapewnia jest doskonała rekompensatą wydanych pieniędzy. Do gry dołączone są specjalne śmieszne kontrolery. Wiele osób uważa, że to gra dla dzieci, ale doskonale sprawdzi się jako zabawiacz dla dorosłych uczestników imprezy. Buzz jest grą drużynową. Wszyscy gracze dzielą się na równe drużyny. Najlepiej jeśli tych drużyn jest cztery.

W grze jest aż pięć tysięcy pytań z różnych dziedzin życia. Po odpowiedzi naciska się specjalny guzik. Bez wątpienia jest to jedna z ciekawszych gier imprezowych. Wymaga jednak od graczy pewnej wiedzy. Nadmiar bąbelków może sprawić, że ciężko będzie odpowiadać na te pytania. Za pomocą gry można utworzyć sobie teleturniej jeden z dziesięciu. Jedna osoba może być prowadzącym i zadawać pytania uczestnikom. Wygrany może dostać jakąś ciekawą nagrodę. Gra może zapewnić zabawę na wiele godzin i na pewno nie jest gierką dla dzieciaków. Organizując samemu imprezę warto mieć pod ręką chociaż jedną grę imprezową. Nigdy nie wiadomo czy uda nam się zorganizować dobrą imprezę, a tak zawsze możemy w coś pograć i tym samym zorganizować czas naszym gościom.

Read More
paź 24, 2013

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Gra o wielu obliczach – jungle speed

speedGra Jungle Speed jest właśnie taką grą, w którą można grać w dwie osoby, a nawet w dwadzieścia osób. Wszyscy gracze siadają przy jednym stole. Gra jest płatna i można ją kupić za około pięćdziesiąt złotych. W zestawie z grą jest totem vel berło wykonany z drewna oraz osiemdziesiąt kart z pięknymi, kolorowymi symbolami. Każdy z symboli powtarza się w tali czterokrotnie w różnych kolorach, podobnie jak w tradycyjnej talii kart. Totem stawia się na środku stolika i rozdaje karty każdemu graczowi, ale tak aby nie widoczne były obrazki. Gracze w kolejności odkrywają karty. W momencie, kiedy na stole pojawią się dwa takie same symbole, posiadacze tych kart mają za zadanie jak najszybciej złapać za totem. Przegrany zabiera kartę przeciwnika i tym samym ma więcej szans, że przyjdzie mu toczyć pojedynek. Jeżeli na stole nie zostaną już jednakowe karty gra się kończy.

Read More
paź 21, 2013

Posted in Imprezowe gry alkoholowe

Gra popularna w Stanach Zjednoczonych – prawda czy wyzwanie

prawdaJedną z gier imprezowych jakie przybyły do Polski ze Stanów jest gra Truth Or Dare (prawda czy wyzwanie). Gra pochodzi już z osiemnastego wieku. Uważa się, że jej początki sięgają jeszcze dalej. W Polsce znana jest jako Prawda, albo wyzwanie. Gra jest zupełnie darmowa, a do samej zabawy wystarczy jedynie zwykła, pusta butelka. Może w nią grać dowolna liczba graczy. Sprawdzi się nawet na bardzo licznej imprezie. Osoba, która zaczyna może wybrać pierwszą osobę, której zada pytanie lub wyzwanie. Wybrana osoba może wybrać co woli. Jeżeli wybierze pytanie będzie musiała odpowiedzieć na nie szczerze i zgodnie z prawdą.

Read More
paź 19, 2013

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Luźne zasady gry w „mafia”

mafiaJedną z takich luźnych gier towarzyskich jest gra znana jako Mafia. Dobra zabawa uzależniona jest od ilości graczy jak również od ilości wypitego alkoholu. Przeważnie w grę gra się co najmniej sześcioosobową grupą, ale zwykle tych osób jest więcej. Spośród graczy wybiera się jedną osobę, która będzie mistrzem gry. Jest to osoba, która ma za zadanie pilnować wszystkich wymogów gry, ale sama osobiście w nią nie gra. Po wyborze mistrza, każdy z graczy losuje rolę jaką przyjdzie mu odgrywać.

Read More
paź 15, 2013

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Gra imprezowa na konsolę/playstation

playstationOrganizacja imprezy wbrew pozorom nie jest taka łatwa. Trzeba zadbać o dobre jedzenie, muzykę i odpowiednią rozrywkę dla wszystkich gości. Tylko wtedy impreza będzie w pełni udana, a nasi goście będą ją mile wspominać. Jedną z ciekawszych gier jaką można wykorzystać na imprezach jest gra Evergreen. Gra współgra z konsolą PlayStation i można ją kupić za około sto złotych. Oddzielnie kupuje się mikrofony do tej gry. Mając Xboksa lub tylko komputer również można znaleźć grę w tej wersji. Gra sprawdzi się na imprezie bezalkoholowej jak i alkoholowej.

Read More