paź 10, 2015

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Kim jesteś?

Kim jesteś?

‚Zgadnij kim jesteś’ to wspaniała propozycja dla tych, którzy znają się dobrze, a przynajmniej tak sądzą. Nie tylko możemy dowiedzieć się co inni o nas myślą, ale także sprawdzić co dokładnie o nas wiedzą. Takie gry imprezowe nadają się zarówno dla mniejszej jak i dla większej ilości osób, o ile pozwolą przykleić sobie kartkę do czoła. Zatem wybieramy pierwszą osobę, która ma zgadnąć o jaką osobę chodzi.

Przyklejamy jej odpowiednią karteczkę tak, aby ie widziała co jest na niej napisane. Tego rodzaju gry na imprezę są ciekawe i ekscytujące. Możemy odpowiadać tylko „tak” lub „nie”. Osoba wybrana ma zadawać pytania np. czy ta osoba ma męża/żonę, czy chodziła do konkretnej szkoły, czy gra na instrumencie.

Gra kim jesteś jest bardzo popularna na amerykańskich imprezach. Zamiast osób w grupie możemy także wybrać do odgadnięcia osobę sławną. Zgadywanie może trwać nawet kilka godzin. Dlatego czasami warto jest nieco ułatwić zadanie zgadującemu mała podpowiedzią.

Read More
sie 14, 2015

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Wieczór z pomidorem!

Wieczór z pomidorem!

Gry imprezowe bardzo często zastanawiają gospodarzy. Co możemy zrobić aby goście nie zasnęli po dwóch godzinach jedzenia i picia? Zabawy i gry nie zawsze są przeznaczone tylko i wyłącznie dla małych dzieci. Dorośli też pragną się zabawić. Powinno być zatem ciekawie, wesoło, a nawet śmiesznie!

W pomidora bawią się najmłodsze dzieci. Gra na imprezę tego rodzaju nie potrzebuje żadnych dodatków- tylko goście i my. Zasady gry są banalnie proste. Wybieramy osobę, która będzie tytułowym pomidorem. Osoba może być rozśmieszana słownie, gestykulacyjnie, nie może być jednak dotykana, czy łaskotana ( co jest bardzo ważne). Na każde pytanie, czy inną zaczepkę, osoba rozśmieszana powinna odpowiadać jednym słowem- pomidor.

Kiedy nasz pomidor się zaśmieje, osoba przegrywa i na jej miejsce przychodzi inna.  Gra pomidor może przypomina dziecięcą zabawę, ale nie zabraknie tutaj śmiechu i ciekawych pomysłów na rozweselenie. Wystarczy przygotować krzesło i zebrać swoich znajomych w jednym pomieszczeniu.

Read More
lip 18, 2015

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Fanty oddać proszę.

Fanty oddać proszę.

Fantami są rzeczy osobiste uczestników zabawy. Nie powinny być one zbyt duże- powinny dać się schować za plecami. Nie wybierajmy także zbyt cennych fantów, które mogą zgubić się w zabawie lub zniszczyć. Zatem zabieramy fanty naszym gościom i dajemy im zadanie, aby mogli odzyskać swoje rzeczy.

Nie musimy od razu pokazywać fanta, chociaż to zależy od naszych reguł, które wcześniej ustalimy.  Niepokazywanie przedmiotu budzi zainteresowanie i buduje napięcie, dzięki czemu zabawa jest jeszcze bardziej ciekawa. Pytamy więc „ co mam zrobić z fantem, który trzymam w ręku?”. Wykupem  fanta może być powiedzenie wiersza, zaśpiewanie piosenki,  czy wykonanie zadania. Pomysł z największym aplauzem wygrywa, a zabawa trwa w najlepsze.

Właściciel fantu musi wykonać wyznaczone zadanie, po czym szukamy następnego, który będzie miał za zadanie go odzyskać. Wykupić fanta można na różne sposoby. Wszystko zależy od kreatywności gospodarza oraz gości. Doskonały sposób na rozładowanie atmosfery i wspaniałą zabawę.

Read More
maj 30, 2015

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Lasso i podkowa na imprezie.

Lasso i podkowa na imprezie.

Gra lasso i podkowa przyszła do nas z zachodu i coraz częściej znajduje swoje miejsce na różnego rodzaju imprezach kulturalnych, ale również domówkach. Jak mówi sama nazwa gry, potrzebna nam będzie podkowa oraz lasso. Warto też zorganizować sobie tradycyjne, drewniane lub metalowe wiaderko, co nada zabawie westernowego klimatu. Goście ustawiają się w kolejce do lassa oraz podków i zaczynamy naszą kowbojską zabawę.

Takie gry imprezowe to nie tylko dobra zabawa, ale również ćwiczenie koordynacji ruchów i celności. Obsługiwanie lasso nie jest wcale takie łatwe jak się wszystkim wydaje. Gry na imprezę mogą nawiązywać do zachodnich imprez, co właśnie tutaj doskonale pokazujemy. Oczywiście każde złapanie przedmiotu na lasso i trafienie podkową do wiadra to jeden punkt na koncie gościa.

Kto zbierze najwięcej- wygrywa. Gra lasso i podkowa to podstawa zachodnich imprez w stylu western. Bez nich nie ma udanej imprezy. Nie zapomnijmy o  zaopatrzeniu się we wszystkie potrzebne elementy potrzebne do tego rodzaju zabawy.

Read More
kwi 2, 2015

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Celuj i wygrywaj.

Celuj i wygrywaj.

Jak urozmaicić imprezę ze znajomymi? Dzisiaj polecimy lotki, które są wspaniałym dopełnieniem wieczoru w gronie znajomych. Jeśli nie mamy w swoim mieszkaniu tarczy z lotkami, zawsze możemy zastąpić kosztowną tarczę kawałkiem styropianu wyciętego w kształt koła. Malujemy odpowiednie pola i gotowe!

Rzutki znajdziemy w każdym sportowym sklepie. Taka zabawa nie wymaga wielkiego nakładu pieniężnego, a rzucanie lotkami jest doskonałym dopełnieniem imprezy. Rzucanie lotkami nie jest sprawdzeniem naszej kondycji. Celowanie może być utrudnione, jeśli wybierzemy się na tego rodzaju konkurencję  w środku imprezy.

Gry imprezowe nie muszą być siedzeniem przy stole i piciem. Gra lotki może towarzyszyć nam w kasynach, klubach, ale również we własnym domu. Jak więc widzimy gry na imprezę nie muszą być nudne. Zacznijmy od treningu celności, by zadziwić swoich gości! Lotki będą idealnym elementem zaskoczenia na każdej imprezie.

Read More