mar 27, 2014

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Poznaj swoich kumpli

Codziennie spędzacie ze sobą czas. Zobaczcie zatem ile o sobie wiedzie. Na początku zrobimy mały sprawdzian wiedzy. Zgadnij Kto to nic innego jak próba wyszukania osoby o której jest mowa. Jest kilka wersji tej gry, zatem przedstawimy dwie. Wersja numer 1: wybieramy osobę zgadującą oraz osobę, o której jest mowa. Możemy udzielać zgadującemu podpowiedzi, dla lepszej zabawy zawiążmy mu oczy. Takie imprezowe gry budzą bardzo wiele emocji. Wersja numer 2: na karteczkach każdy opisuje osobę ( cechy szczególne, charakter, sytuacje). Zgadujemy tutaj po kolei. Wygrywający zwykle dostaje w nagrodę piwo lub dwa. Stare fotografie to nic innego, jak stare fotografie.

Zbierzmy przed imprezą zdjęcia znajomych z lat dziecięcych – z przedszkola, ze szkoły, a nawet z okresu niemowlęcego i zróbmy zgadywankę. Ciekawe, czy Ty poznasz swojego najlepszego przyjaciela! Podobnie można się bawić w „Do kogo należy”. Każdy może przynieść ze sobą ulubioną zabawkę z dzieciństwa, zdobyte medale , puchary, swoją biżuterię, czy coś, co nosi na co dzień. Tego rodzaju gry na imprezę pozwolą nam nie tylko sprawdzić ile wiemy o swoich znajomych. Dowiemy się o nich o wiele więcej niż przez te wszystkie lata! Ile pamiętamy z dzieciństwa? Z obozów? Ze szkoły? Tego możemy się dowiedzieć właśnie podczas tego rodzaju gier. Wystarczy zebrać znajomych i rozpocząć rozgrywki. Na pewno też dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o sobie oraz przypomnimy sobie momenty, o których już zdążyliśmy dawno zapomnieć. Nie czekajmy, tylko grajmy!

Read More
gru 6, 2013

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Karaoke dla wszystkich

Śpiewać każdy może, wiemy o tym doskonale. Oczywiście nie wszyscy lubią prezentować swoje solowe umiejętności przed całą grupą, choćby nawet najlepszych przyjaciół. Można mieć ku temu wiele powodów, najbardziej popularnym jest ten, że nie ma się po prostu idealnego głosu czy też słuchu. Niemniej jednak jeśli zbierze się wystarczająco duża grupa osób, mogą one śpiewać wszystkie. Nieustanną popularnością jako imprezowe gry cieszy się karaoke. To gra, która nigdy się nie starzeje i której nie da się nie lubić. Polega ona na tym, że na jakimś ekranie puszcza się słowa piosenki, jej linię melodyczną i zadaniem grupy jest śpiewanie tego utworu. Najczęściej wybiera się powszechnie znane przeboje po to, żeby wszyscy mieli okazję je zaśpiewać. A przecież najbardziej znane hity podrywają do tańca, w związku z czym gra w karaoke bardzo często przeradza się potem w imprezę taneczną.

Karaoke to takie gry na imprezę, które można stworzyć w bardzo prosty sposób. W chwili obecnej w Internecie znaleźć da się wiele utworów przygotowanych już właśnie bezpośrednio pod karaoke. Da się również kupić całe płyty, które zawierają mnóstwo piosenek przygotowanych pod śpiewających. Bardziej profesjonalne zestawy gier są propozycją dla tych, którzy chcą na przykład śpiewać do mikrofonu. Da się bowiem kupić takie karaoke, które ma dołączony mikrofon i na ekranie pojawia się informacja, czy śpiewa się w odpowiednim tempie, z odpowiednią wysokością dźwięku etc. To już bardziej zaawansowana gra, ale cały czas sprawiająca bardzo wiele radości.

Read More
lis 14, 2013

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Jenga na spokojną imprezę

Jeżeli wybieramy się na imprezę, na której nie będzie tłumów i jednocześnie wiemy, że będzie przebiegała ona w miłej, spokojnej, cichej atmosferze, warto zastanowić się nad grą, która wymaga opanowania. Tą grą jest jena, bez wątpienia niesamowicie wciągająca i pozwalająca spędzić przy niej wiele godzin. Najlepiej, jeżeli gra w nią kilka osób, czyli mniej więcej od trzech do sześciu. Wtedy jest najzabawniejsza i ma największy sens. Większa ilość osób nie jest zalecana, ponieważ czeka się długo na swoją kolej i przez to traci najwięcej emocji i ekscytacji. O co chodzi w grze, którą jest jenga? Nazwa brzmi dość obco i niewiele mówi osobom, które pierwszy raz się z nią stykają. Co więcej, jest to stosunkowo nowa gra na naszych terenach, dlatego też tak mało kto w nią grał. Chociaż trendy się zmieniają i z każdym miesiącem zyskuje ona na popularności. A jest warta tego, żeby rzeczywiście tak się z nią działo, bo jest ciekawsza niż niejedne imprezowe gry.

Jenga to gra zręcznościowa. Układa się na przemian klocki, które wyglądają dość podobnie do domino, są jednak nieco dłuższe. Tworzy się z nich swoistą budowlę rusztową. Celem jest wyciąganie klocków położonych na niższych niż najwyższe piętro i układanie ich na górze. Buduje się w ten sposób wieżę, dbając jednocześnie o to, żeby klocki nie spadły, kiedy się je naruszy. Wymaga ona wiele precyzji, czego nie zawsze wymagają wszystkie gry na imprezę. Czasem trzeba wstrzymać oddech, żeby klocki nie upadły, niemniej jednak to właśnie jest najbardziej emocjonujące. W jengę można grać wiele godzin bez przerwy. Przegrywa ten, kto strąci klocki – wtedy wieżę trzeba budować od nowa.

Read More
lis 6, 2013

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Gra w skojarzenia – na każdą imprezę

Nieraz zastanawiamy się, w jaki sposób urozmaicić sobie zabawę na imprezie. Nieraz inwestujemy w jakieś kosztowne gry albo po pewnym czasie zaczynamy się na imprezie nudzić, bo jednak nie jesteśmy przygotowani na to, żeby w coś zagrać. Tymczasem możliwości jest niesamowicie wiele, trzeba jedynie się dobrze zastanowić. Spośród gry na imprezę, do której nie trzeba jakichkolwiek przygotowań, a jednocześnie w której niepotrzebne są dodatkowe plansze, akcesoria itd. jest bez wątpienia gra w skojarzenia. Może w niej uczestniczyć dowolna ilość zawodników. Najciekawsze jest w niej to, że nie zdobywa się w niej punktów ani nie ma w niej czegoś takiego jak kategoria wygranej. Po prostu każdy gra dla przyjemności – da się to robić zarówno przez dziesięć minut, jak i przez całą godzinę.

Na czym polega gra w skojarzenia? Chodzi po prostu o to, żeby jedna osoba podała jakieś słowo, a następna, która obok niej siedzi, powiedziała, co jej się z tym słowem, rzeczą, przedmiotem, wydarzeniem kojarzy. Kolejna osoba będzie już mówiła o tej rzeczy, która została powiedziana jako ostatnia. W ten sposób w takie imprezowe gry można grać bez końca, ponieważ nie ma ścisłych zasad, które by określały, do jakiego momentu się to robi. Najczęściej jednak gra się dotąd, dopóki wszyscy się nie znudzą albo do chwili, w której okaże się, że skojarzenia się już powtarzają i przestaje być tak śmiesznie oraz zabawnie, jak było na początku. Grę w skojarzenia można dowolnie modyfikować, dlatego jeśli ma się wystarczająco dużo pomysłów, może być ona niesamowicie inspirująca.

Read More