mar 27, 2014

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Poznaj swoich kumpli

Codziennie spędzacie ze sobą czas. Zobaczcie zatem ile o sobie wiedzie. Na początku zrobimy mały sprawdzian wiedzy. Zgadnij Kto to nic innego jak próba wyszukania osoby o której jest mowa. Jest kilka wersji tej gry, zatem przedstawimy dwie. Wersja numer 1: wybieramy osobę zgadującą oraz osobę, o której jest mowa. Możemy udzielać zgadującemu podpowiedzi, dla lepszej zabawy zawiążmy mu oczy. Takie imprezowe gry budzą bardzo wiele emocji. Wersja numer 2: na karteczkach każdy opisuje osobę ( cechy szczególne, charakter, sytuacje). Zgadujemy tutaj po kolei. Wygrywający zwykle dostaje w nagrodę piwo lub dwa. Stare fotografie to nic innego, jak stare fotografie.

Zbierzmy przed imprezą zdjęcia znajomych z lat dziecięcych – z przedszkola, ze szkoły, a nawet z okresu niemowlęcego i zróbmy zgadywankę. Ciekawe, czy Ty poznasz swojego najlepszego przyjaciela! Podobnie można się bawić w „Do kogo należy”. Każdy może przynieść ze sobą ulubioną zabawkę z dzieciństwa, zdobyte medale , puchary, swoją biżuterię, czy coś, co nosi na co dzień. Tego rodzaju gry na imprezę pozwolą nam nie tylko sprawdzić ile wiemy o swoich znajomych. Dowiemy się o nich o wiele więcej niż przez te wszystkie lata! Ile pamiętamy z dzieciństwa? Z obozów? Ze szkoły? Tego możemy się dowiedzieć właśnie podczas tego rodzaju gier. Wystarczy zebrać znajomych i rozpocząć rozgrywki. Na pewno też dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o sobie oraz przypomnimy sobie momenty, o których już zdążyliśmy dawno zapomnieć. Nie czekajmy, tylko grajmy!

Read More
mar 19, 2014

Posted in Imprezowe gry alkoholowe

Muzyczno ruchowe zabawy

Taniec, pokazywanie, zabawy ruchowe to idealne rozwiązanie na spotkanie ze znajomymi. U naszych sąsiadów tego rodzaju gry to podstawa każdej imprezy. Co zaproponujemy na początek? Niech będzie muzycznie – karaoke. Oczywiście to nie tylko śpiew, ale również taniec. Możemy pokusić się na zakup odpowiedniego zestawu z mikrofonami na dvd lub komputer. Będziemy mogli także zorganizować to sami. Popularne imprezowe gry tego rodzaju to także twister! Zakupimy go w bardzo wielu miejscach. Tego rodzaju gra jest prawdziwym hitem. A jeśli lubimy pić, możemy dołączyć do naszej zabawy alkohol – za każdym razem, kiedy ktoś się zachwieje lub nie trafi w odpowiednie pole – pije.

Kalambury? Czemu nie. Przyda nam się tablica do rysowania oraz różne akcesoria. Wersja alkoholowa jest nieco bardziej ekstremalna – przedstawiający bierze łyk piwa lub innego alkoholu i trzyma go w ustach do czasu, aż któraś drużyna nie zgadnie hasła. Mogą być to tytuły filmów, które wcześniej przygotujemy wypisane na karteczkach. Takie gry na imprezę potrafią rozkręcić każdego. Do zabawy możemy użyć krzeseł jakie mamy w domu, balonów i innych przedmiotów jakie mamy w swoim mieszkaniu. Chcemy bardziej muzycznie? Zobaczmy jakie nowoczesne gry proponują nam producenci. Na pewno znajdziemy coś więcej niż karaoke. Wspólne granie na instrumentach, tańczenie to między innymi zestaw kinect.  Naśladujmy ruchy znanych gwiazd, spróbujmy powtórzyć słynne choreografie. Nie musimy wcale siedzieć  w miejscu z piwem i pilotem do telewizora.

Read More
mar 11, 2014

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Powrót do plansz

Jak zatem wyglądają imprezowe gry bez grama alkoholu? Zobaczmy, które gry cieszą się największą popularnością wśród imprezowiczów. Monopol? To świetna propozycja, aby popisać się swoją wiedzą ekonomiczną! Każdy może zbudować swoje własne miasto, zrealizować chytry plan by przejąć władzę nad innymi graczami. Zasady? Kupujesz, budujesz i…zarabiasz! Kolejną grą, która budzi duże zainteresowanie jest Memory. I teraz uwaga! Nie kupujemy tego rodzaju gry w sklepie, ale wybieramy zdjęcia naszych znajomych w różnych sytuacjach, z różnymi minami – oczywiście drukujemy je razy dwa i możemy już zacząć grać! Mało? Wieża to nie plansza, ale podobna gra, bardziej logiczna. Wyjmujemy kostki tak, żeby wieża nadal stała, z najmniejszą ilością klocków. Jak widzimy więc gry na imprezę nie muszą opierać się na piciu alkoholu. Wystarczy dobrze poszukać, a będziemy mogli kulturalnie bawić się ze swoimi znajomi.

Wszelkie gry planszowe ekonomiczne będą tutaj udanym pomysłem! Każdy z imprezowiczów zapewne w dobrej zabawie będzie dążył do rozbudowania miasta, czy hotelu. Warto zatem mieć w swoim asortymencie tego rodzaju gry na imprezę. A puzzle? To także ciekawa opcja na spędzenie czasu, jeśli nasi goście lubią wszelkiego rodzaju układanki. Zapytajmy w co dokładnie lubią grać i skompletujmy zestaw swoich gier imprezowych. Na pewno będzie to niezapomniana przygoda nie tylko dla nas, ale także dla naszych wszystkich, zaproszonych znajomych. Teraz możemy bawić się nie tylko z alkoholem, ale i bez! Zobacz jak grać ze znajomymi.

Read More
mar 4, 2014

Posted in Imprezowe gry alkoholowe

Alkoholowe szaleństwo

Niezależnie czy w swoim barku mamy piwo, wódkę czy szampana, możemy wykorzystać swój alkohol do grania. Grac zazwyczaj lubi każdy i jest to świetny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi. Zobaczmy zatem w co dokładnie możemy zagrać. Imprezowe gry z alkoholem to na pewno bardzo popularny Alkochińczyk, który wygląda identycznie jak zwyczajny Chińczyk z wyjątkiem pionków. Tutaj gramy kieliszkami wypełnionymi trunkiem. Kto pierwszy do mety, ten pije! Rosyjska Ruletka również dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem. Picie to norma, jeśli mamy na myśli gry na imprezę dla dorosłych. Zobaczmy co jeszcze mogą nam dać znane sklepy z tego rodzaju grami.

Warcaby, szachy również możemy zamienić na alkogrę i nie potrzebujemy do tego żadnych specjalnych planszy. Schowajmy pionki i wyłóżmy na stolik kieliszki. Bardzo szybko przekonamy się, że zwykła planszówka może mieć zupełnie inną twarz. Musimy tylko zadbać o to, aby nasze gry na imprezę były odpowiednio przygotowane. Rozpustomania, Jakielonomania, Alkoholowe Kółko i Krzyżyk, Rysuj i pij – dostępnych gier na rynku jest całe mnóstwo. Większość możemy zrobić samodzielnie w swoim domu. Przygotujmy tylko karton i flamastry, aby wszystko było czytelne. Praktycznie z każdej popularnej gry możemy zrobić alkoholową zagrywkę. Pomyślmy nad zasadami, uzupełnijmy swoje zapasy w alkohol i zacznijmy dobrą zabawę. Kieliszków z pewnością będziemy potrzebować. A jaki alkohol wybierzemy? To już zależy od nas i tego co preferują nasi goście. W kilka chwil zamienimy zwykłą posiadówkę w prawdziwą imprezę.

Read More
lut 28, 2014

Posted in Imprezowe gry dla dwóch osób

Karciane gierki

Karciane gry znane są od bardzo dawna. Jeszcze kiedy nie było telewizora w każdym domu, karty każdy trzymał w swojej kieszeni. Czy będzie to udana propozycja na imprezowe gry w dzisiejszych czasach? Z pewnością! Dzisiaj szukamy odpoczynku od komputerów, monitorów oraz elektronicznych propozycji w które możemy grać samodzielnie. Granie w karty ze znajomymi pozwoli nam na przyjemne spędzenie czasu bez komputera. Pytanie tylko w co możemy grać? Najprostsze gry karciane nie mają skomplikowanych zasad. Wojna to jedna z najprostszych propozycji, jednak bardzo szybko się kończy.

Dużo lepszą propozycją jest Tysiąc. Tego rodzaju  gry na imprezę opierają się na konkretnych wartościach punktowych. W tym przypadku możemy ją sobie dla ułatwienia zapisać na kartce lub kartkach dla wszystkich krających – As (11 pkt), 10 (10 pkt), Król (4 pkt), Dama (3 pkt), Walet (2 pkt), 9 (0 pkt). Zasady gry nie są skomplikowane, znajdziemy bez problemu w internecie. Inne? Równie znana i lubiana gra karciana to Makao. Zasady nie są również skomplikowane. Wystarczy tylko je przeczytać wszystkim uczestnikom i możemy zaczynać pierwsze rozdanie. Nie zapomnijmy o uczciwym rozdaniu wszystkich kart. Jeśli nam ich zabraknie, możemy skorzystać z dwóch talii. Remik, Poker, Brydż, Kanasta i inne. Na pewno znajdziemy taką, która będzie odpowiadała wszystkim naszym znajomym. Możemy zapytać o to jakie karciane imprezowe gry znają nasi znajomi. Co nam będzie potrzebne? Zwykle wystarcza talia kart ( ważne, aby była kompletna).

Read More