paź 30, 2013

Posted in Imprezowe gry logiczne, Imprezowe gry wieloosobowe

Strzał w dziesiątkę – Tabu

tabuZa około sto złotych można kupić obecnie w sklepach grę zwaną Tabu. Jest to gierka typowa na imprezach. Jej zasady nie są jednoznacznie określone. W grze może brać udział od czterech do dziesięciu osób, które muszą podzielić się na dwie drużyny. Każda z drużyn ma za zadanie wybrać jedną osobę, która będzie ją reprezentować. Osoba ta musi wybrać kartę, a raczej ją wylosować. Na karcie napisane jest jedno słowo. Jej zadaniem jest naprowadzić swoją drużynę na to słowo. Muszą odgadnąć co ma na myśli ich kolega.

Na każdej kartce umieszczona jest lista zakazanych słów, których nie można używać podczas definiowania słowa z karteczki. W momencie, kiedy osoba definiująca wyraz użyje zabronionych słów, przeciwna drużyna wciska guzik. Wciśnięty guzik jest równoznaczny z przegraniem rundy. Ta grę można w dowolny sposób modyfikować według swoich potrzeb. Gra jest bardzo dobra na imprezy, ponieważ da się zmieniać. Można ja dopasować nawet do potrzeb większej liczby graczy. Wówczas będzie trwała dłużej, zanim każdy z graczy będzie mógł przedstawić wyraz z karty. Gra zapewnia zabawę na wiele godzin, a podczas pokazywania słów po pijanemu będzie jeszcze śmieszniejsza. Można mieć niezły ubaw z miej rozgarniętych graczy.

Read More
paź 28, 2013

Posted in Imprezowe gry na osiemnastkę, Imprezowe gry wieloosobowe

Wystarczy talia kart

kartyKarty są doskonałe na imprezy. Za ich pomocą można wyczarować bardzo ciekawe zabawy. Jedną z bardziej popularnych, ale jednocześnie wymagających sporej odwagi jest Strip poker. Jest to jedna z wersji tradycyjnego pokera, ale przepełniona nutką pikanterii. Wystarczy talia kart i kilku odważnych graczy. Po rozdaniu kart sprawdza się, kto wygrał, a kto przegrał. Osoba, mająca najmniejszy wynik w pokerze musi zdjąć jedną część garderoby.

Przegrywa ten, kto zostanie całkowicie nagi. Uważa się, że rozbieranego pokera wynaleźli kowboje, którzy godzinami wysiadywali w salonach grając w ta grę karcianą. Byli na tyle zafascynowani grą, ze nie zwracali uwagi na panie, które przechodziły przy nich bardzo kuso ubrane. Któryś z kowboi wpadł na pomysł, aby panie zaczęły grać z nimi. Po przegraniu musiały zdjąć część ubrania. Właśnie w taki sposób wyłoniła się odmiana pokera. Dziś w rozbieranego pokera można grac we dwoje, lub w większym gronie. Wystarczy jedynie odwaga i znajomość podstaw gry w pokera. Osoba, która nie zna tej gry bardzo szybko straci wszystkie części garderoby. Gra jest coraz bardziej popularna na imprezach, które przepełnione są alkoholem. Osoby, pod wpływem procentów są odważniejsze i chętniej się rozbierają.

Read More