lut 3, 2014

Posted in Imprezowe gry na osiemnastkę

Palce w pralce – gra rozkręcająca imprezę

Doskonałym przykładem gry na imprezę, jest gra Palce w Pralce. Tytuł nieco intrygujący, ale na imprezie gra sprawdza się doskonale. Imprezowe gry powinny zachęcić wszystkich uczestników do zabawy. Ta gra na pewno nie jedną osobę, przekona że na imprezie można się świetnie bawić ze wszystkimi uczestnikami. Zasady gry są bardzo proste. Wszyscy jej uczestnicy musza wspólnie wyklaskać rytm We will rock you. Musi to być rytmiczne i równoczesne klaskanie, aby piosenka była najbardziej podobna do oryginału. Każdy z graczy pokazuje symbol swój i symbol innego gracza, który siedzi obok i tak po kolei.

Gracze muszą pokazywać gesty jakie znajdują się na kartach, ale cały czas muszą klaskać piosenkę. Osoba, która się pomyli oddaje swoją kartę innej osobie, a sama bierze nową kartę aby ciągle nie pokazywać tego samego. Po dłuższej grze klaskanie nieco męczy i tym samym rytm zaczyna brzmieć coraz śmieszniej. Klaska się w specjalnie zaplanowany sposób. Trzeba wykonać dwa klaśnięcia o uda i pokazać gest. Następnie znowu dwa klaśnięcia i pokazuje się gest innego gracza i tak w kółko. W grę można grać godzinami, a zabawa jaką ona zapewnia jest nieziemska. Co najważniejsze może grać w nią nieograniczona liczba graczy. Każdy z imprezowiczów może się świetnie bawić. Ponad to gra pozwala na rozładowanie napięcia i zapoznanie się z innymi osobami. Jeżeli na imprezie jest wiele osób, które się nie znają gra przełamuje bariery. Można się szybciej zapoznać i co najważniejsze dobrze bawić. Pokazywanie gestów jest bardzo śmieszne i sprawia, że każdy z graczy się uśmiecha od ucha do ucha.

Read More
sty 30, 2014

Posted in Imprezowe gry alkoholowe

Gra z drewnianym totemem

Gry na imprezę powinny być ciekawe. Powinny także potrafić zjednać sobie wszystkich imprezowiczów, aby mogli wspólnie się bawić. Właśnie taka jest gra Jungle Speed. W grze potrzebne są jedynie symbole i specjalnie do tego celu przygotowany totem. Zasady gry są bardzo proste. Każdy z uczestników wyciąga po kolei jedną kartę i kładzie ją przed sobą. Jeżeli inny grać ma taki sam symbol trzeba stoczyć z nim pojedynek. Każdy z graczy ma za zadanie zdobyć drewniany totem. Ten, który zrobi to pierwszy oddaje swoje wszystkie odkryte karty osobie, która przegrała z nim pojedynek. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich swoich kart.

Ciekawostką tej gry jest to, że wiele kart ma takie same symbole, ale różni je od siebie jedynie ich kolor. Trzeba być spostrzegawczym i odznaczyć się sporym refleksem. Tego typu imprezowe gry są doskonałym przerywnikiem w czasie zabawy. Imprezowicze mogą dobrze się bawić i jednocześnie wzajemnie się poznać. Gra posiada wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość siedzenia przy stole wielu osób, które na co dzień się nie znają. Ponad to dzięki grze można się nie nudzić. Gra posiada banalne reguły, które każdy jest w stanie zapamiętać. Co najważniejsze może w nią grac nieograniczona liczba graczy. Nikt nie będzie siedział w koncie i się nudził, tylko wszyscy będą się razem świetnie bawić. Należy jedynie pamiętać, aby totem stał centralnie na środku stołu, aby każdy z graczy miał go w takiej samej odległości. I to tyle. Jedyne zasady tej gry.

Read More