lis 29, 2013

Posted in Imprezowe gry dla dwóch osób

Idealna na imprezę mata do tańczenia

Jeśli idziemy na imprezę, niejednokrotnie mamy ochotę potańczyć. To oczywiste – spotykamy się z ludźmi, których lubimy, czujemy się swobodnie, zapominamy o problemach dnia codziennego. Jest nam bardzo dobrze i z tego powodu chcielibyśmy czuć się jeszcze lepiej. Same tańce oczywiście są rzeczą taką, która dodaje wiele pozytywnej energii i sprawia, że mamy lepszy humor, że samopoczucie znacząco się nam poprawia. Niekoniecznie jednak musimy tańczyć w sposób tradycyjny. Bardzo dobrym rozwiązaniem gry na imprezę, na którą przychodzą osoby lubiące poruszać się w takt muzyki, jest mata do tańczenia. Dzięki tej macie można z powodzeniem spędzić kilka godzin na tańczeniu. Trzeba tylko pamiętać, że w grze nie powinno uczestniczyć zbyt wiele osób – najczęściej na macie może znajdować się tylko jeden gracz, maksymalnie dwóch (w zależności od typu gry). Jeśli zatem utworzyłaby się zbyt długa kolejka, z całą pewnością wiele osób by się zniechęciło i znużyło. Imprezowe gry muszą być dla wszystkich.

Mata do tańczenia jest najczęściej podłączana do komputera. Na niej zainstalowany jest specjalny program, który skorelowany został z płytą, którą wkłada się do odtwarzacza i na której nagrane są różnego rodzaju utwory. Sami wybieramy rodzaj muzyki, gatunek oraz stopień trudności gry. Sama gra polega na tym, aby poruszać się w takt, podążając za strzałkami, które pojawiają się na ekranie. Nogami trzeba naciskać na odpowiednie strzałki zlokalizowane na macie. Im wyższy poziom zaawansowania, tym więcej kroków do wykonania i tym szybsza muzyka.

Read More
lis 14, 2013

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Jenga na spokojną imprezę

Jeżeli wybieramy się na imprezę, na której nie będzie tłumów i jednocześnie wiemy, że będzie przebiegała ona w miłej, spokojnej, cichej atmosferze, warto zastanowić się nad grą, która wymaga opanowania. Tą grą jest jena, bez wątpienia niesamowicie wciągająca i pozwalająca spędzić przy niej wiele godzin. Najlepiej, jeżeli gra w nią kilka osób, czyli mniej więcej od trzech do sześciu. Wtedy jest najzabawniejsza i ma największy sens. Większa ilość osób nie jest zalecana, ponieważ czeka się długo na swoją kolej i przez to traci najwięcej emocji i ekscytacji. O co chodzi w grze, którą jest jenga? Nazwa brzmi dość obco i niewiele mówi osobom, które pierwszy raz się z nią stykają. Co więcej, jest to stosunkowo nowa gra na naszych terenach, dlatego też tak mało kto w nią grał. Chociaż trendy się zmieniają i z każdym miesiącem zyskuje ona na popularności. A jest warta tego, żeby rzeczywiście tak się z nią działo, bo jest ciekawsza niż niejedne imprezowe gry.

Jenga to gra zręcznościowa. Układa się na przemian klocki, które wyglądają dość podobnie do domino, są jednak nieco dłuższe. Tworzy się z nich swoistą budowlę rusztową. Celem jest wyciąganie klocków położonych na niższych niż najwyższe piętro i układanie ich na górze. Buduje się w ten sposób wieżę, dbając jednocześnie o to, żeby klocki nie spadły, kiedy się je naruszy. Wymaga ona wiele precyzji, czego nie zawsze wymagają wszystkie gry na imprezę. Czasem trzeba wstrzymać oddech, żeby klocki nie upadły, niemniej jednak to właśnie jest najbardziej emocjonujące. W jengę można grać wiele godzin bez przerwy. Przegrywa ten, kto strąci klocki – wtedy wieżę trzeba budować od nowa.

Read More