gru 26, 2013

Posted in Imprezowe gry wieloosobowe

Jeśli karty to tylko gra w Uno

Macao to popularna gra z lat 90, w którą grało się w każdym domu. Jedak okazuje się, że nie tylko w ten sposób, w jaki obrazuje Macao mona dobierać do siebie karty, otóż w grze w Uno każdy ma po siedem kart, których również trzeba możliwie jak najszybciej się pozbyć z ręki. Jednak podczas tej gry na imprezę dobiera się tak karty, że niestety trzeba tutaj zwracać uwagę na kolory i symbole. Które są zupełnie inne niż w klasycznym Macao. Są tutaj karty specjalne, którymi jest np. król oraz karta dająca możliwość zwiany koloru na inny. Wygrywa ta osoba, która jak najszybciej zejdzie ze wszystkich posiadanych w ręce kart i jeśli zostanie mu jedna, to w porę zawoła po prostu UNO! W Uno może zagrać nawet 6 osób, nie ma to znaczenia. Ważna jest tutaj fajna zabawa i troszkę dystansu do tego jak wobec nas zagrają inni przeciwnicy. Szansę na wygranie ma każdy nawet osoba, która posada na ręce więcej niż 10 kart w pierwszej fazie gry, gdyż w momencie może zmienić się kolejność w grze oraz kolor, który dotychczas obowiązywał. Jeśli zagramy uważnie i będziemy śledzić przebieg gry łatwo zorientujemy się kto może mieć, jaki kolor ostatniej karty trzymanej w ręce.

Obecnie posiadamy bardzo dużo wersji graficznych, jeśli chodzi o Uno, więc możemy wybierać do wyboru do koloru czy chcemy grać postaciami z Walta Disneya czy też wolimy bohaterów gry Angry Birds.

Niektórzy twierdzą, że jest to kategoria „gry imprezowe wyłącznie dla dzieci” i są rzecz jasna w błędzie, gdyż Uno spodoba się nie tylko dzieciakom, ale także nastolatkom oraz dorosłym i również osobom starszym. Jest to gra dla wszystkich.

Read More